co na obiad z pieczarek na patelni

Co zrobić na obiad z pieczarkami

Czasem, aby nie popaść w rutynę potrzebujemy nowych pomysłów na to, co na obiad z pieczarkami można przyrządzić, aby domowe jedzenie dawało większą przyjemność i było bardziej zróżnicowane. Poniżej znajdziesz wybrane propozycje na to, co zrobić z pieczarek i zaskoczyć domowników nowymi połączeniami. Są tu zarówno przepisy na sycące dania mięsne z mięsa mielonego jak i lekkie propozycje wegetariańskie.

Co zrobić na obiad z użyciem pieczarek?

  • sos pieczarkowy do ziemniaków, klusków śląskich lub kaszy
  • łazanki z pieczarkami i kiszona kapustą
  • risotto pieczarkowe
  • piersi kurczaka zapiekane pod pieczarkami i mozzarellą
  • karkówka pieczona z pieczarkami i cebulką
  • pulpeciki w sosie pieczarkowo-śmietanowym.

Stosunkowo tanie i ogólnodostępne pieczarki to najbardziej popularne grzyby w kuchni. Wiele osób nadal nie wie, w jakich warunkach i jak długo można przechowywać pieczarki w lodówce. Zalecana jest niska temperatura ok. 1 st. C, a maksymalny czas przechowywania dla pieczarki białej to ok. 4 dni, dla brązowej 6 dni. Jeśli w lodówce zostało nam sporo tych grzybów, sprawdźmy, co zrobić z pieczarek i nie zwlekajmy z ich przetworzeniem, można bowiem w krótkim czasie zamienić je w pyszne danie, unikając marnowania żywności.

sos pieczarkowy

Co zrobić z pieczarek na obiad

Uniwersalne zastosowanie tych grzybów sprawia, że mamy szeroki wachlarz możliwości co na obiad z pieczarkami, gdyż świetnie łączą się w jedzeniu ze smakiem wielu rodzajów mięs i większości warzyw. Warto urozmaicać posiłki, czym więcej smaków spróbujemy, tym one zrobią na nas większe wrażenie. Coś na szybko na obiad w piątek można przygotować z zaledwie kilku składników, nie potrzeba wysiłku, ani dużo poświęconego czasu.

Pieczarki po rozdrobnieniu i przyprawieniu mogą także być podstawą przeróżnych farszów. Oprócz zastosowania tych smacznych grzybów jako składnik dania na obiad, pieczarki nadają się na ciekawe przystawki.

Jeśli wahasz się co zrobić z pieczarek, oto przykładowe dania, które przygotujesz na szybko:

  • paszteciki z ciasta francuskiego z pieczarkami
  • faszerowane pieczarki Portobello
  • szybkie bułeczki pieczarkowe
  • jajka faszerowane pieczarkami.
jajka faszerowane pieczarkami

Dużo zależy od tego, ile czasu mamy na ich przygotowanie przed imprezą, warto przejrzeć popularne przepisy, niekiedy z zaledwie kilku składników można wyczarować świetną przekąskę. Wiele osób, stojąc przed dylematem co ugotować, porzuca papierowe formy, w których zgromadzone są liczne przepisy, gdyż w dobie internetu znalezienie konkretnego dania w sieci jest znacznie łatwiejsze i zajmuje mniej czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *