jagodzianka

Jagodzianki z kruszonką Thermomix

jagodzianka

Jak zrobić domowe jagodzianki Thermomix, aby wyszły puszyste i jednocześnie soczyste? Ile czasu zajmuje przygotowanie drożdżówki z jagodami w urządzeniu kuchennym? Czy przepis na jagodzianki z kruszonką Thermomix jest skomplikowany?

Domowe jagodzianki Thermomix możesz przygotowywać przez cały rok, bo nawet zima jest warta posmakowania lata. Nie ma żadnych przeszkód, aby tego typu wypiek wykonać z mrożonymi jagodami, jednak musisz dać im trochę więcej czasu (ponad 30 minut), aby urosły na blasze do pieczenia.

Zatem do zrobienia farszu do jagodzianek jesienią, zimą lub wiosną, możesz użyć:

  • – 300 g mrożonych jagód,
  • – 30 g cukru,
  • – 25 g mąki ziemniaczanej,
  • – zamiast mrożonych owoców można również użyć 3 łyżek dżemu jagodowego z puszki lub gęstego dżemu jagodowego.

Jak długo przygotowuje się jagodzianki Thermomix?

jagodzianka z kruszonką
Farsz do jagodzianki Thermomix można zrobić z dowolnej odmiany jagód – najlepsze są świeże, ale użycie jagód z mrożonych (rozmrożonych) jest bardzo dobrym rozwiązaniem – w ten sposób można zajadać się smakowitym deserem przez cały rok. Pamiętaj jednak, aby je dokładnie odsączyć. Inny smacznym deserem są pierniki w Thermomix.

Jeśli zastanawiasz się, jak długo przygotowuje się jagodzianki Thermomix, podpowiadamy, iż zajmie to około 30 minut? Przepis na jagodzianki z kruszonką Thermomix jest łatwy w przygotowaniu, a przy pomocy urządzenia kuchennego, wykonuje się go ekspresowo. Do miski Thermomixa wlej 250 g mleka, 15 g drożdży i łyżeczkę cukru. Mieszaj i podgrzewaj w temperaturze 37 stopni przez trzy minuty. Ustaw prędkość na 2 i pozostaw na około 15 minut. Dodaj 500 g mąki pszennej, 90 g cukru i dobrze wymieszaj. Pozostaw ciasto do wyrośnięcia na około 45 minut. Następnie wyjmij ciasto z miski urządzenia i umieść na blacie. Ciasto podziel na 16 porcji. Z każdej części uformuj niewielki placek. Następnie nałóż jagody, posyp cukrem pudrem i ukształtuj bułkę. Gotowe ciasto na jagodzianki Thermomix ułóż na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. Pozostaw do wyrośnięcia na około 15 minut i posyp kruszonką.

Ile czasu piec drożdżówki z jagodami?

Smakowite drożdżówki z jagodami piecz w temperaturze 200 stopni przez 20 minut. Warto przed końcem czasu sprawdzić, czy ciasto jest już gotowe. Jeśli jest przyrumienione, można wyciągać z piekarnika i pozostawić do ostygnięcia. Pyszne i soczyste jagodzianki gotowe!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *